Na trasie zawsze 2 kierowców. Posiadamy licencję na międzynarodowy transport osób. Oferujemy usługi profesjonalnego przewozu osób i paczek na trasie Polska - Niemcy - Holandia - Belgia - Polska regularnie 5 razy w tygodniu.
Kontakt z nami

Napisz

Usługi dla firm, instytucji oraz klientów indywidualnych w kraju i za granicą: wycieczki, przewóz osób na targi, przewóz osób na spotkania, przewóz osób na imprezy sportowe, okolicznościowe i rodzinne. Umożliwiamy indywidualną negocjację cen i terminów, składanie zamówień indywidualnych i grupowych, wynajem busów ośmioosobowych (7 osób + kierowca), wyjazdy ekspresowe, przewóz przesyłek i towarów.

Transport krajowy i międzynarodowy produktów świeżych i szybko psujących się. Transport intermodalny z uwzględnieniem spedycji morskiej i lotniczej.

Oto co uchwycił nasz reporter

transport

Przepisy dotyczące badań technicznych pojazdów

O bezpieczeństwie na drogach decyduje wiele czynników. Umiejętności kierowców, stan dróg, stan techniczny pojazdów. Zwłaszcza ten ostatni ma bardzo duże znaczenie zważywszy na fakt, że przeciętny wiek samochodów jeżdżących po polskich drogach wynosi 10 lat. Aż 20 % właścicieli nie wykonuje badań okresowych. Planowane zmiany w tym zakresie przewidują zaostrzenie przepisów i uszczelnienie systemu.

Badania techniczne

Ustawa o ruchu drogowym nakłada obowiązek dokonywania okresowych badań pojazdów. Badania techniczne pojazdów przeprowadza się z następującą częstotliwością:

• samochody nowe – trzy lata od pierwszej rejestracji, drugi przegląd po 2 latach
• pozostałe pojazdy – co roku.

Czasami wymagane są badania kontrolne. Ma to miejsce w przypadku uczestniczenia w kolizji lub zaleceń kontrolnych służb drogowych.

Zakres badań

Badania techniczne pojazdu dokonywane są w okręgowych stacjach kontroli (na stronie https://motoryzacja.dekra.pl/ekspertyzy-rzeczoznawcze/ można znaleźć szczegółowe informacje na temat zakresu takich badań). Nie obowiązuje rejonizacja. Kontroli poddawane są układy samochody, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo:

• układ hamulcowy – jego sprawność badana jest na specjalnych rolkach, odczytu dokonuje komputer,
• amortyzatory – na płytach wibracyjnych,
• stan ogumienia,
• oświetlenie – wszystkie zamontowane reflektory i światła muszą być sprawne,
• stan podwozia – na kanale sprawdzane są poszczególne elementy pod katem korozji,
• stan nadwozia – ewentualne uszkodzenia szyb, drzwi,
• układ kierowniczy – na szarpakach sprawdzane są ewentualne luzy,
• wycieki płynów,
• zawartość spalin – muszą być zgodne z obowiązującą normą,
• instalacja gazowa – dodatkowe badanie sprawdzające jej szczelność.

W przypadku przekroczenia określonych parametrów kierowca musi dokonać napraw i kolejnego przeglądu. Pozytywne zaliczenie badań technicznych pojazdu oznacza uzyskanie odpowiedniego wpisu w dowodzie rejestracyjnym.

Brak aktualnych badań naraża kierowcę na zabranie dowodu rejestracyjnego i ponoszenie dodatkowych kosztów.

transport


Transport Przewozy Spedycja Logistyka Motoryzacja Samochód Moto
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3